موتور کرکره برقی اینفینیتی
موتور کرکره برقی اینفینیتی
مرداد 6, 1397
موتور توبلار آکزر
موتور توبلار آکزر
مرداد 6, 1397
قطع برق کرکره برقی

قطع برق کرکره برقی

قطع برق کرکره برقی یک امر طبیعی در فصول مختلف سال به خصوص در فصل تابستان میباشد و قطع ناگهانی برق مشکلات عمده ای را برای باز و بسته کردن کرکره برقی ایجاد میکند.

با قطع برق موتور کرکره برقی از کار افتاده و رفت و آمد را با مشکل مواجه میکند ، برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی میتوان از دو راه حل استفاده کرد که در زیر به آن اشاره میکنیم.

  • خلاص کن دستی موتور تیوبلار کرکره برقی
  • برق اضطراری ( Ups ) موتور ساید کرکره برقی

خلاص کن دستی موتور تیوبلار کرکره برقی

قطع برق کرکره برقی

خلاص کن این نوع موتور ها به شکل قلاب میباشد که میتوان با چرخاندن به سمت راست و یا چپ کرکره برقی را به بالا و پایین هدایت کرد. میتوان با نصب هندل بر روی قلاب باز و بسته کردن درب را راحت تر کرد.

تمامی موتور های موجود در شرکت جنرال دُر مجهز به این نوع قلاب ها میباشد و در صورت قطع برق به راحتی میتوان از آن استفاده کرد.


خلاص کن دستی موتور ساید کرکره برقی

قطع برق کرکره برقی

در موتورهای ساید کرکره برقی زنجیری متصل است که میتوان به وسیله این زنجیر درب کرکره ای را به سمت بالا و پایین هدایت کرد. درصورتی که زنجیر را در جهت عقربه های ساعت بچرخانیم کرکره به سمت بالا و در جهت عکس عقربه های ساعت بچرخانیم کرکره به سمت پایین هدایت میشود.

موتورهای ساید علاوه بر زنجیر خلاص کن اهرمی دارد که در صورت آزاد سازی آن کرکره سریعتر باز و بسته میشود، از این اهرم در مواقع خاص استفاده میشود.


برق اضطراری کرکره برقی ( Ups )

قطع برق کرکره برقی

برق اضطراری کرکره برقی به وسیله دستگاهی به نام UPS ( یو پی اس ) انجام میگیرد ، کار UPS بدین صورت است که بلافاصله بعد از قطع جریان برق شهری ups جایگزین برق شهری شده و ولتاژ مورد نیاز موتور را تامین میکند.

برق اضطراری کرکره برقی ( یو پی اس ها ) از تعداد باطری هایی که به صورت سری به هم وصل شده اند ، ساخته شده اند.

بدیهی است که در هنگام خرید UPS توان مصرفی و آمپراژ مورد نیاز و همچنین ساعت مصرف بسیار حائز اهمیت است. یو پی اس ها در مارک های مختلف، با توانهای مختلف، به بازار عرضه می شوند.

صورت استاندارد یو پی اس در برخی مدل های موتور ساید کرکره برقی بصورت فابریک تعبیه شده است. همانطور که می دانید موتورهای کرکره برقی ساید در رنج ها ۳۰۰ ، ۵۰۰ ، ۶۰۰ ، ۷۵۰ ، ۸۰۰ ، ۱۳۰۰ و ۱۵۰۰ کیلوگرم تولید می شود که طبق یک استاندارد بین المللی موتور های ساید ۳۰۰ ، ۵۰۰ و ۷۵۰ کیلوگرم هم تولید میشوند.

موتور های بدون یو پی اس با ولتاژ ۲۲۰ کار می کنند و در نتیجه برای تامین یو پی اس می بایستی از UPS های ۲۲۰ ولت استفاده نمایید که به دلیل قیمت بالای آن صرفه اقتصادی ندارد.


جهت کسب اطلاعات کامل از طریق زیر در ارتباط باشید.

شماره تماس : ۷ – ۰۵۱۳۲۷۶۰۴۷۴

سایت های مرتبط: www.akzar.com  , www.generaldoor.mihanblog.com , www.generaldoor.blogfa.com

لینک عضویت کانال ارتباطی ما :https://t.me/generaldoor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *