تفاوت موتور کرکره برقی AC و DC

بخش فنی و تعمیرات کرکره برقی
بخش فنی و تعمیرات کرکره برقی
آذر 29, 1396
موتور توبلار جنرال
موتور توبلار جنرال
آذر 29, 1396
تفاوت موتور کرکره برقی AC و DC

تفاوت موتور کرکره برقی AC و DC

شاید این سوال پیش بیاید که تفاوت موتور کرکره برقی AC و DC در چیست ، در جواب باید گفت این دو موتور کرکره برقی هر دو وظیفه تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی را دارند اما از نظر ساختار ، عملکرد و کنترل متفاوت میباشند.

بزرگترن تفاوت این دو موتور در تغذیه آن میباشد موتور های AC دارای ورودی تغذیه متناوب و موتور های DC با جریان غیر متناوب یا جریان مستقیم میباشند.

تفاوت دیگر بین این موتورها نوع کنترل سرعت آن هاست. سرعت موتور DC با جریان سیم پیچ کنترل می شود، اما سرعت موتورهای AC با تغییر فرکانس ولتاژ ورودی انجام پذیر می باشد.

موتورهای DC مصرف برق کمتری نسبت به موتورهای AC دارند. درنتیجه سازنده ها قادر بوده اند که یک باتری بک آپ را ارائه کنند که در صورت قطع برق برای تأمین برق موتور ها عمل کنند. در مورد دمای عملکردی محیطی تفاوت چشمگیری بین موتور های  AC و DC وجود ندارد. بیشتر موتور ها طوری طراحی شده اند که در دامنه دمایی بین ۱۰- تا ۷۰+ درجه سانتیگراد عمل کنند. هر دو نوع آنها عملکرد خوبی دراین دامنه دمایی دارند.

یک مزیت قوی موتور های AC طول عمر آنهاست زیرا به جز یاطاقان ها، بخش هایی که در معرض سائیدگی و فرسایش باشند ندارند. طراحی موتورهای DC طوری بوده است که محدوده طول عمر کمتری داشته اند اما مدل های پیشرفته تری از آنها نیز ساخته شده است که میزان طول عمر نزدیک تری به موتورهای AC دارا می باشند.
موتور DC عملیات کارآمدتر، دقیق تر، بی صداتر و روان تر را ارائه می کنند در صورتیکه  موتور AC موتوری با طول عمر بیشتری دارند.

جهت کسب اطلاعات کامل از طریق زیر با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس : ۷ – ۰۵۱۳۲۷۶۰۴۷۴

سایت های مرتبط: www.akzar.com  , www.generaldoor.mihanblog.com , www.generaldoor.blogfa.com

لینک عضویت کانال ارتباطی ما : https://t.me/generaldoor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *