راهبند

راهبند

موارد استفاده راهبند

راهبند سیستمی مناسب جهت کنترل تردد در کلیه مکانها محسوب می شود .استفاده از راهبندها را می توان به وفور در پارکینگ ها ،عوارضی ها و ورودی بعضی خیابانها مشاهده کرد.

راهبندها به دو صورت اهرمی و ستونی تقسیم می شوند که راهبند اهرمی استفاده عمده راهبندها را به خود اختصاص داده و همانطور که می دانید شامل یک استوانه حدودا یک متری است و یک اهرم به طول مناسب تا هشت متر است.گفتنی است که این نوع راهبند ارزانترین نوع راهبند نیز هست.

اگر منظور از استفاده ی راهبند برای مکانی با عبور و مرور زیاد باشد از راهبند با سیستم الکتروهیدرولیک استفاده می شود و در صورت تردد پایین راهبند الکترو مکانیک پیشنهاد می شود

این سیستم کاملا آرام و بی صدا بوده و دارای محافظ حرارتی می باشد .


نوع اول راهبندراهبند برقی

راهبندهای متعارف که در جلوی ورودی اکثر اماکن دولتی-بیمارستان ها –مجتمع های تجاری-کارخانه ها وغیره جهت کنترل تردد وسایل نقلیه موتوری نصب می گردد این نوع راهبند ها بصورت تردد نامحمدود و دائمکار در چهار مدل ذیل ساخته می شوند.

دستگاه های راهبند با مارک DAYAN  طراحی و ساخته می شود که به دو دسته تقسیم می شود.

D43 پوشش تا دهنه ۵/۴ متر بصورت تک کار     سه سال گارانتی ده سال پشتیبانی

D43 i پوشش تا دهنه ۶ متر بصورت تک کار    سه سال گارانتی ده سال پشتیبانی

D44 پوشش تا دهنه ۹ متر بصورت دوبل با هم همکار سه سال گارانتی ده سال پشتیبانی

D44i پوشش تا دهنه ۱۲ متر به صورت دوبل با هم کار سه سال گارانتی ده سال پشتیبانی

در تمام این مدل ها از موتور ایتالیایی در دو تیپ TIPO 20570/51 و TIPO 20570/52 تک فاز و بسیار کم مصرف بعنوان قلب تپنده استفاده می گردد.دستگاه دارای میکروحسگرهای دقیق می باشد که ضریب خطا را به حد اقل می رساند .هر دستگاه دارای دو عدد ریموت کنترل (کنترل از راه دور) می باشد که هر ریموت کنترل به صورت جداگانه کد بندی و تحویل می گردد.

در هر چهار مدل ،ریموت کنترل های بکار رفته دارای سیستم Pause Emergency  میباشد که این امر برای جبران خطای اپراتور طراحی و نصب گردیده

تمام قسمت های دستگاه از فلز ساخته شده و هیچ گونه قطعه پلاستیکی و مواد مشابه در آن بکار نرفته است:

شافت خروجی دستگاه از فولاد با قطر ۵۵ mm و پایه شاریوت نگه دارنده بازو،از ورق فولادی با ضخامت ۴ mm  ساخته شده است که هر دو وظیفه مکانیکی مسدود و آزاد کردن ورودی را توسط بازوی فلزی تا ۶ متر را بعهده دارند.

این مدل ها طوری طراحی شده که علارغم تمام فلز بودن دستگاه در صورت هرگونه اتصال در مدار فرمان و قدرت هیچگونه جریان برقی را به بدنه و بازو منتقل نمی کند.

پایه نصب دستگاه به روی سطح بتونی از پلیت با ضخامت + یا ۸ mm استفاده شده که بصورت پرتال بوده و این مزیتی بر جابجایی راحت دستگاه از محلی به محل دیگر می باشد.

در تمام بدنه دستگاه از رنگ بندی متنوع استاتیک کوره ای و نوار شبرنگ آلمانی استفاده شده است که این امر باعث مقاومت بالای آن در مقابل عوامل طبیعی مانند برف و باران و تابش آفتاب و غیره می گردد. دستگاه در فضای باز مقابل نفوذ آب باران مقاوم بوده و قابل شستشو می باشد.

تمام این مدلها قابلیت اتصال به کارت خوانها ی مخصوص و تجهیزا تrfid را دارد.گیربکس های بکار  رفته  در این مدلها بسیار قوی بوده که توان نامی آنها دو برابر بیشتر از توان مصرف شده در راهبند میباشد.

در چهار مدل ذکر شده از پاور کنترل با بهترین قطعات استفاده شده که کنترل تمام اجزا مکانیکی و را به نحو مطلوب انجام می دهد.

ضمنا در محل هایی که در طول شبانه روز تردد وجود دارد چراغ گردان –چراغ بازو- STOP  وسط و نسور چشمی بصورت جداگانه به سفارش مشتری بر روی راهبند نصب می گردد .


نوع دوم راهبندراهبند زمینی

گیت زمینی است که این دسته راهبندها ،راهبندهای ضد ترور-ضد نفوذ بوده که در اماکن حساس نظامی و سیاسی و غیره نصب می شوند که به هیچ وجه توسط خودروهای سبک و سنگین و دیگر خودروها نمیتوانند از سد بوجود آمده آن گذر کرد.

این دستگاههای راهبند نیز در دو مدل D660 و D 630  برای ورودی های ۳ و ۶ متری طراحی شده است.

این دو مدل از ورق فولادی ۱۶mm تا ۲۵ mm ساخته می شود.که مانند دیواری فولادی تا ارتفاع ۱۲۰ cm  از زمین بالا آمده و ورودی را مسدود می نماید.پاوریونیت و پاور کنترل هیدرولیک دستگاهها از بهترین تجهیزات ایتالیایی و آلمانی تشکیل شده است که وظیفه کنترل و فشارد وارد بر دیوار را از ۳۸ تا ۶۰ تن به خوبی انجام می دهد.

این دستگاه مجهز به سنسور چشمی و حسگرهای مجاورتی بوده که تمامی خطاهای اپراتور را به صورت اتوماتیک جبران می کند.

در پایان با افتخار اعلام می داریم که تمامی دستگاههای کنترل تردد تولید شده توسط این واحد دارای دو تا پنج سال گارانتی و ۱۰ سال دوره پشتیبانی می باشد.