بازار جهانی آلومنیوم در هفته گذشته

اطلاعیه مهم شرکت جنرال دُر
اطلاعیه مهم شرکت جنرال دُر
اسفند 21, 1395
تیغه طرح چوب آکزر
تیغه طرح چوب آکزر
اسفند 21, 1395
بازار جهانی آلومنیوم در هفته گذشته

📌 نوسانات بازار جهانی آلومینیوم در هفته ای که گذشت ، افت ناگهانی قیمتها  📌

شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
بازار جهانی آلومنیوم در هفته گذشته در حالی به کار خود پایان داد که افت ناگهانی قیمتها از روز اول کاری هفته یعنی دوشنبه همه فعالین را غافلگیر کرد.

✍️  معاملات شمش آلومینیوم در بورس جهانی لندن که در آخرین روز هفته گذشته قیمت ۱۹۰۹ دلار را ثبت کرده بود در لحظات اولیه روز دوشنبه با ۱۸۶۸ دلار باز شد ، یعنی افت ۴۰ دلاری و در ادامه هفته نیز قیمتها در همین رنج باقی ماند تا اینکه در نهایت میانگین ۱۸۶۷٫۷ دلار برای هفته ثبت شود.

✍️  این در حالی بود که قیمت دلار نیز در بازار داخلی با افت نسبی همراه بود و میانگین ۳۷۵۶ تومان برای نرخ آزاد دلار آمریکا ثبت شد که نسبت به هفته پیش از آن کاهش ۲۴ تومانی را نشان میدهد.

با توجه به اینکه میانگین قیمت جهانی آلومینیوم نیز نسبت به هفته گذشته ۴۷ دلار کاهش یافته است در نهایت منجر به کاهش فی عرضه شمش و بیلت در بورس کالا خواهد شد.

✍️  با لحاظ پارامترهای ذکر شده میبایست منتظر کاهش نرخ عرضه شمش و بیلت در بورس کالا تا ۲۵۰ تومان در هر کیلوگرم باشیم. به عنوان مثال بهای تمام شده بیلت استاندارد در حدود ۸۸۵۰ تومان خواهد شد در حالی که اکنون بیلت استاندارد ۶۰۶۳ ایرالکو در رنج ۸۹۵۰ تا ۹۰۰۰ تومان در بازار آزاد معامله میشود.

✍️  البته اینکه عرضه کنندگان شمش و بیلت در بازار آزاد و نیز فروشندگان پروفیل آلومینیوم علل خصوص پروفیل های ساختمانی تا چه میزان نیت به کاهش قیمتها در بازار آزاد داشته باشند باید منتظر بود و تحولات بازار را نظاره گر شد چرا که هم اینک نیز به دلیل رکود شدید در بازار آلومینیوم قیمتها شامل کاهش نسبی شده اند و به نوعی مستعد کاهش مجدد نمی باشند.

جهت مشاوره رایگان میتوانید با شماره ۰۹۰۳۶۸۰۵۲۷۱ تماس حاصل فرمایید و یا از طریق زیر با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس : ۷ – ۰۵۱۳۲۷۶۰۴۷۴

ارسال پیام از طریق سایت

سایت های مرتبطتولید کرکره برقی  , وبلاگ کرکره برقی و جک پارکینگی , وبلاگ کرکره برقی و درب اتوماتیک

لینک عضویت کانال ارتباطی ما : https://t.me/generaldoor

 

2 دیدگاه ها

  1. سید محمد گفت:

    اطلاعات خوبی بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *