اخبار

افزایش قیمت تیغه آلومینیوم

 افزایش قیمت تیغه کرکره برقی

همزمان با افزایش قیمت آلومینیوم در کشور به تبع قیمت تیغه کرکره برقی نیز افزایش پیدا کرده است اثر افزایش قیمت روی تیغه ها حدود ۴۵۰ الی ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم از تیغه کرکره بوده است.

بررسی علل افزایش قیمت آلومینیوم:

کارشناسان بر این باورند که صادر نشدن اجازه ورود آلومینیوم وارداتی، افزایش قیمت دلار و بالا رفتن قیمت‌ها در بورس فلزات لندن سه دلیل اصلی رشد قیمت آلومینیوم در هفته گذشته بوده است.

قیمت آلومینیوم در هفته گذشته با جهشی چشم‌گیر مواجه بود از از شش هزار و ۵۰ تومان به ازای هر کیلوگرم به شش هزار و ۴۵۰ تومان رسید.

به گزارش اقتصادنیوز،سامان کثیری، فعال بازار آلومینیوم در مورد دلیل افزایش قیمت آلومینیوم به اقتصادنیوز گفت: در یک هفته گذشته قیمت آلومینیوم روند صعودی داشته و این فلز به ازای هر کیلوگرم شش هزار و ۴۵۰ تومان به فروش رسیده و حدود ۶٫۵ درصد رشد نسبت به هفته اول شهریور داشته است.

او ادامه داد: یکی از دلایل افزایش قیمت آلومینیوم در هفته گذشته صادر نشدن مجوز ورود آلومینیوم در گمرک بندرعباس بوده که این موضوع سبب شده تا یک هفته‌ای بازار با کمبود عرضه مواجه شود و در کنار افزایش قیمت دلار و بالا رفتن قیمت‌های بورس فلزات لندن، هر کیلوگرم آلومینیوم در بازار داخلی با افزایش قیمت مواجه شود.

او افزود: پیش‌بینی می شود که قیمت آلومینیوم در کوتاه مدت روند صعودی خود را حفظ کند در روزهای آتی نیز شاهد افزایش قیمت این فلز باشیم. در بلند مدت هم به دلیل نامشخص بودن قیمت بازار جهانی پیش‌بینی برای قیمت این فلز سخت است اما با توجه به کاهش رشد اقتصادی چین و پایین آمدن تقاضا برای این فلز کاهش قیمت به دلیل عرضه زیاد دور از انتظار نخواهد بود کما اینکه در سال پیش قیمت آلومینیوم دو هزار دلار به ازای هر تن بود ولی در حال حاضر قیمت این فلز به یک‌هزار و ۶۰۰ دلار افت کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به غیر از آلومینیوم‌های وارداتی هم اکنون سه کارخانه بزرگ اراک، المهدی و هرمزال به تولید شمش آلومینیوم در کشور می‌پردازند و علاوه بر تامین نیازهای داخل بخشی از محصولات خود را به خارج از کشور صادر می‌کنند.

صنعت آلومینیوم در ایران سابقه‌ای در حدود نیم قرن دارد بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار است جنوب کشور به یکی از قطب‌های تولید آلومینیوم در منطقه خلیج فارس تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *